Lifting twarzy – popraw kształt swojej twarzy

Lifting twarzy jest jednym z najczęściej wykorzystywanych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej. Wiele jest zarówno Pań, jak i Panów, którzy z różnych względów decydują się na wykonanie konkretnego rodzaju zabiegu liftingu twarzy. Jest to metoda na poprawę wyglądu, pozbycie się kompleksów i na odmłodzenie skóry twarzy.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi liftingu twarzy? Które warto wybrać i czym się cechują? W tym artykule odpowiadamy na wszystkie pytania i podkreślamy efekty, jakie można osiągnąć dzięki wykorzystaniu konkretnego typu zabiegu. Dodatkowo dowiesz się, czy kwalifikujesz się do zabiegu liftingu twarzy i co możesz dzięki niemu zyskać.

Zabieg nici 4 D – APTOS

Zabieg ten polega na zastosowaniu systemu specjalnych nici bioabsorbowalnych. Dzięki nim, możliwe jest utrzymanie się efektów zabiegu liftingu twarzy przez dłuższy okres czasu. Nici 4 D – APTOS składają się z polikaprolaktonu oraz popularnego kwasu polimlekowego. Cechują się one długim czasem rozpuszczania w wodzie. Dodatkowo, zapewniają one duże bezpieczeństwo.

Dzięki swoim zaletom, właściwościom oraz składzie, nici 4 D – APTOS cieszą się dużą popularnością już od 20 lat. Najczęściej, metoda ta wykorzystywana jest w szeroko pojętej chirurgii plastycznej. Obecnie, coraz częściej można spotkać się z nićmi również w różnych zabiegach w dziedzinie medycyny estetycznej.

Jak działa zabieg nićmi APTOS?

Nici APTOS mają bardzo zbliżone działanie, do nici PDO. Wytwarzają one pewnego rodzaju stelaż, po czym następuje podciągnięcie owalu na haczykach. Wówczas odbywa się stymulacja tkanki łącznej. Warto jednak dodać, że nici APTOS różnią się od nici PDO.

Przewagą nici APTOS nad nićmi PDO jest fakt, że działają one o wiele dłużej. Efekt, jaki zyskuje się po przeprowadzeniu zabiegu nićmi APTOS, jest silniejszy. Silne właściwości stymulujące tkankę łączną, pozwalają na mocniejsze napięcie się skóry. Dużą zaletą tego zabiegu są procesy neokolagenezy. Dodatkowo, pobudzenie syntezy kwasu hialuronowego oraz elastyny, skóra pacjenta nie będzie opadać po rozpuszczeniu się nici APTOS. Oznacza to, że skóra poddana zabiegowi nie powróci do pierwotnego stanu sprzed zabiegu. Starzenie się skóry to proces naturalny, który i tak będzie się odbywał, jednak warto podkreślić, że po wykonaniu zabiegu, skóra będzie się starzeć o wiele wolniej.

Wskazania do zabiegu nićmi APTOS

Zabieg ten należy przeprowadzać regularnie – zalecany okres czasu, po którym należy udać się do salonu medycyny estetycznej, to 1,5 roku. Jaki efekt można zyskać poddając się temu zabiegowi? – Przede wszystkim, jest to zabieg, znany również jako bezoperacyjny lifting. Dzięki niemu, możemy podnieść owal naszej twarzy oraz zwiększyć znacznie gęstość skóry. Lifting twarzy nićmi APTOS pozwala również na wypełnienie bruzd i zmarszczek.

Koniecznie jednak trzeba pamiętać o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu. Do wskazań na pewno będzie można zaliczyć kształtowanie owalu twarzy. Lifting twarzy to jeden z zabiegów anti – aging, czyli zabieg, który ma za zadanie hamować procesy starzenia się skóry.

Przeciwwskazania, jakie nie mogą nas zakwalifikować do zabiegu, to między innymi zaburzenia krzepliwości krwi oraz obecność różnorodnej formy zrostów w skórze oraz w tkankach znajdujących się pod skórą. Dodatkowo, z wzięcia udziału w zabiegu wykluczają nas choroby autoimmunologiczne (na przykład niedoczynność tarczycy) oraz antykoagulanty. Przed wykonaniem zabiegu trzeba się więc spotkać ze specjalistą i wykonać wszystkie badania, które pokażą czy możemy poddać się zabiegowi.